Zdravlje

Relaks na gondoli za žene pobednice

Gold gondola je, u saradnji sa užičkim Savetovalištem Jefimija, Srpskim forumom protiv raka dojke Evropa Dona Srbija
ugostila žene koje su pobedile ovu bolest. Posle vožnje najdužom gondolom na svetu, hrabrim damama organizovano je druženje na krajnjoj stanici gondole gde su uživale u relaks tretmanu i najlepšem pogledu sa Zlatibora.

Gold gondola, kao društveno odgovornog preduzeća, kroz ovakve akcije želi da skrene pažnju javnosti na važnost podrške zajednice ženama koje se bore sa ovom bolešću, kao i važnost prepoznavanja i prevencije kako bi se povećale šanse da izađu kao pobednice iz ove borbe.

“Boravak u prirodi je potreba sve većeg broja ljudi i već je svima dobro poznato koliko priroda ima lekovito dejstvo. Mi smo se potrudili da našim gošćama obezbedimo jedan dan na gondoli koji će ih relaksirati i osnažiti u njihovoj svakodnevici. Ovo je već druga godina da gondola obeležava Mesec borbe protiv raka dojke i to će sigurno postati tradicija u narednim godinama jer želimo da kao drutštveno odgvorono preduzeća iskoristimo uticaj i pošaljemo poruku javnosti da se zajedno
borimo i zajedno pobeđujemo“, rekla je direktroka JP Gold gondola Zlatibor Bojana Božanić.

Osnaživanje žena u procesu dijagnostike i lečenja je od velike važnosti kako bi kroz to prošle brže i lakše. Ne možete izlečiti telo ako ne izlečite dušu i mi na tome insistiramo – da ne postoji podvojenost emocija u odnosu na telo. Bolest se vraća ako ne promenite način gledanja na samu sebe i zato je naš zadatak da, kada se izađe iz telesnog oporavka, žene sebi budu na prvom mestu, a na taj nači se menja i njihova okolina. Ova dijagnoza nije tragdeija, to je karta za promenu života“, rekla je predsednica Jefimije i potpredsednica EDS Slavica Simić.

Ružičasti oktobar na gondoli je ujedno promocija i početak projekta „Rak dojke se može sprečiti i izlečiti“ koji podržava Ministarstvo zdravlja Republike Srbije, a realizuju „Evropa Dona Srbija“ i Društvo Srbije za borbu protiv raka.

“Veoma je važno da se radi na sprečavanju nastanka karcinom dojke, kao i na otkrivanju u početnoj fazi kada je izlečiv. Svaka žena može da, svojim načinom života, smanji rizik od obolevanja pre svega kroz način ishrane, fizičku aktivnost i život bez alkohola i duvanskog dima. Na primer, sat i po forsirane šetnje nedeljno smanjuje rizik za obolevanje od karcinoma dojka za oko 30 posto. Genetika je faktor na koji ne možemo uticati, ali zato možemo saznati na vreme da li je žena podložna nastanku boleti kako bi je sprečili u početnoj fazi“, rekla je predsednica EDS Mirjana Bagić Marković.

Ovaj članak je pročitalo 244 posetilaca portala!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.